Czy warto i czy jest do czego wracać?

Minęło sporo czasu od mojej ostatniej aktywności. Gdy co jakiś czas mam chwilę na Steema, to kończy się to zazwyczaj pogrzebaniem przy SteemProjects lub nadrabianiem zaległości w postach Tematów Tygodnia (dziękuję za ciągłe wsparcie). Ostatnio jednak coraz częściej nachodzą mnie myśli, aby takimi małymi kroczkami wracać, może nie od razu do pisania postów, ale chociażby do czytania i komentowania.

Kompletnie nie planowałem tej przerwy i strasznie jest mi przykro, że musiałem “zostawić” całą polską społeczność. Chyba nikt nie ma mi tego za złe - a jeżeli tak, to i tak mam to głęboko w nosie :) Bycie ojcem na cały etat zabiera więcej czasu niż ktokolwiek mógłby pomyśleć. To najważniejsza praca w moim życiu.

W trakcie tej nieobecności zdecydowałem o podpięciu swojego SP do traila dla polskich autorów. Nie było to rozwiązanie idealne, ale na pewno lepsze niż power down czy po prostu pozostawienie swojej mocy bezczynnie. Nie chciałem nikomu delegować swoich Steemów, bo wolałem mieć nad nimi jakąś kontrolę, a dodatkowo w ten sposób bym się odciął od ewentualnych zysków z kuracji. Może ktoś z was ma lepszy pomysł?

Cały czas przeklejałem też polecane polskie posty do zagranicznych kuratorów stojących za @planter, ale ostatnio chyba @fervi zrezygnował i projekt stoi pod znakiem zapytania. Będzie to sprawa do obgadania.

Okazało się, że przez te kilka miesięcy coś się pozmieniało. Podobno rozmowy przeniosły się ze Steem.Chata na Discorda, widzę też mniejszy ruch w postach i ogólnie jakoś mało nowych twarzy jak na taki odstęp czasu. Nie mam pojęcia, jakie obecnie są potworzone grupki ludzi i jak wyglądają obecne podziały? Kto jest najbardziej aktywny, a kogo lepiej omijać ze względu na kontrowersje czy podejrzenia plagiatów? Który interface czy mobilna apka są obecnie najlepsze?

Czy warto wracać? Czy jest do czego wracać?


Jedna osoba pod dwoma nickami.
Marek Szumny - to ja.
@lukmarcus i @marszum.